Bieg WOŚP

 VIII Bieg  WOŚP – Kwidzyn 14 stycznia 2018 

Zapisy do biegu – formularz

14 stycznia 2018 roku przy okazji 26. Finału WOŚP ponownie pobiegniemy z hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Tradycyjnie uczestnicy naszego biegu przebiegną symboliczną 2 km trasę ulicami Kwidzyna.

Będzie można pokonać ją w dowolny sposób – sprint, marszobieg, spacer, Nordic Walking, wózki inwalidzkie itp. Chociaż wszyscy sportowcy są mile widziani, tym razem nie biegniemy, żeby rywalizować – ważniejsze od bicia rekordów czasowych jest uczestnictwo – dla siebie, dla zdrowia, dla wsparcia ludzi zmagających się z cukrzycą.

Na doping i gorące podziękowania może liczyć każdy, kto tego dnia pomimo zimowej pogody zdecyduje się poderwać z kanapy i dołączyć do nas w słusznym celu.

Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i predyspozycji – zabierzcie ze sobą dużo energii, uśmiechu, kolorowe przebrania, gadżety, zwierzęta. Każdy pomysł jest mile widziany!

Organizatorem i wykonawcą kwidzyńskiego biegu w tym roku jest Stowarzyszenie Miłośników Biegania Kwidzyn Biega
Zapisy online możliwe dzięki Elektronicznezapisy.pl 

Zapisy do biegu – formularz

Pobierz: Regulamin biegu
Pobierz: Zgoda rodziców dla osób poniżej 18 roku życia
Pobierz: Mapka trasy

Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy 

Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” jest happeningiem biegowym, którego głównym przesłaniem jest nagłośnienie problemu jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę i potrzeba stałego wzbogacania wiedzy o zasady pierwszej pomocy.

Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych.

Ważną częścią całorocznej działalności Fundacji WOŚP jest także Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Polega na powszechnym wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. W ramach programu do tej pory zostało przeszkolonych ponad 28 858 nauczycieli z 12 337 szkół, którym przekazano bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne.