Bieg

Bieg „Policz się z Cukrzycą” już po raz 7-my w Kwidzynie – 15 stycznia 2017 – w ramach 25. Finału WOŚP

Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku. Bieg nie będzie formą rywalizacji – trasę biegu można pokonać stosując dowolną formę ruchu (sprint, marszobieg, spacer, Nordic Walking, wózki inwalidzkie itp.)

Zapisy on-line zostaną zamknięte 9 stycznia 2017 r. o godz. 23:59! Po tym czasie zapisanie do biegu będzie możliwe tylko z dokumentem tożsamości w Biurze Biegu najpóźniej na 30 minut przed startem. W przypadku osób niepełnoletnich ze zgodą rodziców.

Biuro Biegu WOŚP Policz się z Cukrzycą” w Kwidzynie:
Hala Widowisko – Sportowa ul. Wiejska 1 w Kwidzynie

Czynne: 15 stycznia 2017 r. w godz. 10.00 – 11.30
Do dyspozycji uczestników biegu organizatorzy zapewniają szatnię.

  1. Formularz zgłoszeniowy 
  2. Regulamin – Bieg Policz się z Cukrzycą
  3. Zgoda/oświadczenie opiekuna – Bieg Policz się z Cukrzycą

Policz się z cukrzycą!

Cukrzyca (diabetes mellitus) jest przewlekłą chorobą, której przyczyną jest zaburzenie wydzielania insuliny. Obecnie na cukrzycę cierpi w Polsce ponad 2 miliony ludzi. Szacuje się, że ok. 40% chorych w Polsce w ogóle nie wie o swojej chorobie. Pacjenci zgłaszają się do lekarza, gdy jest ona już bardzo zaawansowana. U 25% pacjentów stwierdza się powikłania cukrzycowe. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, chcąc pomóc polskim diabetykom, zwróciła się do czołowych polskich producentów żywności, z prośbą o dołączenie do programu „Policz się z cukrzycą”.

Duże znaczenie ma również nagłośnienie problemu cukrzycy wśród Polaków. Przy każdej możliwej okazji Fundacja WOŚP stara się mówić o programie. Sztandarowym przykładem jest Finał WOŚP kiedy to mówimy w czasie wejść telewizyjnych przybliżamy telewidzom ideę programu „Policz się z cukrzycą”.

Ważnym finałowym elementem stał się również Bieg „Policz się z cukrzycą”. Oprócz Warszawy biegi organizowane są również w wielu miastach całej Polski. Ta niezwykle ważne inicjatywa ma pokazać diabetykom, że nie są sami, że mogą liczyć nie tylko na wsparcie WOŚP, ale także całe społeczeństwo. Biegnąc ulicami Warszawy i innych miast w całej Polsce chcemy namówić producentów żywności, aby umieścili na opakowaniach swoich produktów informacje o wymiennikach węglowodanowych i białkowo – tłuszczowych a Polaków do badania się i dbania o swoje zdrowie.

Bieg „Policz się z cukrzycą” jest happeningiem biegowym, którego głównym przesłaniem jest nagłośnienie problemu jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę. Z roku na rok liczba osób pokazujących swoją solidarność z ludźmi chorymi na cukrzycę poprzez udział w Biegu „Policz się z cukrzycą” zwiększa się.