Podsumowanie 23. Finału!

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka o niesamowitych efektach. Przygotowania do niej trwają jednak prawie cały rok. Masa osób pracowała na to, abyśmy 11 stycznia 2015 roku mogli wspólnie przyczynić się do poprawy jakości i efektywności medycyny w Polsce. Nasz kwidzyński sztab to tylko jeden z prawie 1500 działających w całej Polsce i cieszymy się bardzo, że mogliśmy dołożyć niemałą cegiełkę do wspólnego sukcesu.

Poniższe zdjęcie przeniesie Was do galerii zdjęć:
kliknij

Dzięki Foto Format, zapraszamy do obejrzenia graficznego przedstawienia liczb oraz działań Fundacji WOŚP, Ośrodek Szkoleniowy Szadowo-Młyn jak i Sztab WOŚP Kwidzyn w naszym rejonie w ciągu całego roku.

Poprzez wspólny sukces mam na myśli zebranie 53 109 702,83 zł w całej Polsce, a 118 775,37 zł w Kwidzynie. Te kwoty rosną z roku na rok coraz bardziej, co nas niezwykle cieszy, gdyż oznacza, że coraz więcej osób widzi sens w tego typu działaniach. Po raz kolejny zagraliśmy nie tylko dla dzieci, ale także dla osób w podeszłym wieku. Jest to nie lada osiągnięcie, które mogliśmy wspólnie świętować podczas uroczystej gali, która odbyła się 28 marca 2015 roku. Wolontariusze, darczyńcy i członkowie sztabu mogli się spotkać i odebrać podziękowania z rąk Jurka Owsiaka, bo jak sam stwierdził jest to niewielki gest, który ma jednak ogromne znaczenie. Bez tych wszystkich osób finał by się nie odbył, a my nie mielibyśmy dziś czego wspominać. W jednym miejscu spotkali się przedstawiciele lokalnych władz, uczniowie i dzieciaki z przedszkoli. Każdy mógł zapozować do wspólnego zdjęcia z rozchwytywanym Szefem, który jest kołem napędowym tej wielkiej machiny. To dzięki jego zaangażowaniu i determinacji, coś takiego jak WOŚP w ogóle istnieje. To dzięki niemu, każdego roku w środku zimy dochodzi do najgorętszej imprezy karnawałowej na świecie.
Dziękujemy Wam z całego serca za radość, za te niezapomniane emocje i bezinteresowne zaangażowanie. Finał WOŚP stał się wydarzeniem bez którego już chyba nikt nie wyobraża sobie początku nowego roku. Możemy nie tylko pomóc innym, ale także poznać nowych ludzi i przeżyć niezapomniane chwile.
W tym miejscu szczególne podziękowania należą się Pani Lidii Dyksie, szefowej kwidzyńskiego sztabu. To ona dba o to, aby każdy finał był jeszcze piękniejszy, aby działo się coś wyjątkowego, niezapomnianego wręcz magicznego. To dzięki jej staraniom wszystko dopięte jest na ostatni guzik, a my wspólnie możemy cieszyć się z wykonywanej pracy.
Chętnych my grać razem z nami ciągle przybywa. Pojawiają się ludzie, którzy niewielkim gestem chcą pomóc innym i to jest najpiękniejsze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie podobnie i nikogo przy nas nie zabraknie.
Sie ma!
/Pestka