Ćwiczenia ratownicze WOŚP

Kwidzyn, sobota, 25 października 2014 – godz. 10.30 dworzec PKP

35 osób rannych w wyniku katastrofy kolejowej spowodowanej przez zderzenie pociągu z samochodem osobowym. Strażacy będą musieli rozcinać wagon, w którym uwięzionych jest 5 pasażerów.
3 osoby zaginęły, do ich odnalezienia trzeba użyć psów poszukiwawczych – to scenariusz pozoracji ratowniczej organizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Kwidzynie

Zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia ratownicze mają usprawniać działania wszystkich służb działających w ramach lokalnego centrum zarządzania kryzysowego – ratownictwo medyczne, policja, straż pożarna, służby zabezpieczenia PKP, a także służby wolontariackie Fundacji WOŚP – Pokojowy Patrol oraz Medyczny Patrol.

Ćwiczenia zapowiadają się wyjątkowo. Nieczęsto nadarza się okazja do sprawdzenia w praktyce możliwości współpracy taki wielu różnych formacji. Inicjatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Nieczęsto zdarza się okazja obserwowania takich ćwiczeń dlatego Wszystkich chętnych zapraszamy na dworzec PKP w Kwidzynie w sobotę 25 października o godz 10.30.

Oj się będzie działo!

(Lidia)