Impreza przedfinałowa w I LO w Kwidzynie

I kolejne wieści ze szkół, tym razem – I Liceum Ogólnokształcące
w Kwidzynie:

Wczoraj, 9 stycznia, już 3 dni przed oficjalnym 22. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w naszej szkole świętowaliśmy z tej właśnie okazji. Odbył się koncert dwóch młodzieżowych zespołów rockowych, w skład, których wchodzili uczniowie naszej szkoły, nie zabrakło solowych występów wokalnych, a czas na legendarną już licytację obowiązkowo musiał się znaleźć.

Owa licytacja przyniosła niesamowite emocje, co w zupełności przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Licytowaliśmy książki z autografem pani Beaty Pawlikowskiej, kubki z podpisem pana dyrektora, filmy ze święta szkoły oraz wiele innych.

Wprawdzie wstęp na koncert wyniósł jedynie symboliczną złotówkę, jednak największą kwotę udało nam się zebrać z licytacji oraz ze sprzedaży domowego ciasta, kawy i herbaty.

Jak co roku finał WOŚP to okazja, przede wszystkim, do bezinteresownej pomocy, ale jest to również sposobność, na szczeblu szkolnym szczególnie, do integracji. W tym roku atmosfera panująca podczas naszej imprezy była niesamowita, uczniowie bawili się przy muzyce, a obecność nauczycieli w ogóle nie przeszkadzała im w tańcu pod sceną.

Udało nam się zebrać 910 złotych, z czego 222 złote z licytacji. W dniu wielkiego finału wolontariusze z naszej szkoły będą kwestować na ulicach Kwidzyna, a ochotnicy wystartują w biegach przełajowych pod hasłem „Policz się z cukrzycą”.

 

Samorząd Uczniowski I LO w Kwidzynie