Znamy już temat 22. Finału WOŚP

To była tylko godzina, a działo sie, działo!

W budynku Giełdy Papierów Wartościowych przy ulicy Książecej w Warszawie właśnie zakończyła się konferecja prasowa, w czasie której Jurek Owsiak ogłosił temat 22. Finału WOŚP.
12 styczni 2014 roku zbierać będziemy „Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów”.
Równocześnie podsumowaliśmy efekty 21. Finału, pamiętając o pracy sztabów i wolontariuszy, bez których nic byśmy nie osiągnęli.

Udało nam się! Dzięki Waszej pomocy – szkół objętych programem RUR oraz instytucji i organizacji, które postanowiły pomóc w nam w ustanowieniu tego rekordu!
Przez pół godziny największa ilość osób na świecie wykonywały na fantomach równocześnie resuscytację krążeniowo-oddechową.

Dziękujemy, że kolejny raz wspólnie pokazujemy nie ma rzeczy niemożliwych. To wyjątkowy sposób uczczenie i podkreślenia Dnia Przywracania Czynności Życiowych.
Wg. Europejskiej Rady Resuscytacji gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy – 100,000 osób rocznie przeżywałoby stan nagłego zatrzymania krążenia.
Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rekordzie, jednak przede wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz opiekunom.W czasie konferencji Jurek podkreślał również zaangażowanie Fundacji w promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy, co jest efektem współpracy z American Heart Assosciation.
[separator]

Przy naszym Centrum Wolontariatu Szadowo-Młyn od 2005 roku działa ośrodek szkolenia AHA, który jest jednym z najprężniej działających tego rodzaju ośrodków w Europie. Równocześnie posiadamy największą ilość instruktorów!

Przedstawicielka AHA wyraziła ogromny podziw i uznanie za wkład Fundacji za promowanie edukacji w zakresie pierwszej pomocy.Jurek Owsiak przyjął na swoje ręce nagrodę oraz podziękowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.   Stanisław Skrzypczak, wiceprezes Stowarzyszenia Dyspozytorów Medycznych w Polsce wypowiedział się na temat zaprezentowanej pierwszej wersji procedur dla dyspozytorów Pogotowia Ratunkowego.

Zaproponowany projekt wprowadzenia procedur, jest już na ostatnim etapie legislacji.

Pan Skrzypczak wyraził uznanie dla WOŚP za zaangażowanie w temat pracy dyspozytorów, podkreślając jak ważne są w tej pracy procedury.

8 stycznia 2014 roku odbędzie się konferencja szkoleniowa dla dyspozytorów, na której zostaną oni zapoznani z opracowanymi standardami. Na zakończenie na scenie pojawił się Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, Adam Maciejewski podkreślając jak bardzo dumny jest z tego, że to właśnie w GPW odbyła się konferencja i bicie rekordu świata w resuscytacji.Obiecał również udostępnienie Giełdy na ogłoszenie rozliczenia 22. Finału WOŚP

Jurkowi został przekazany pierwszy przedmiot na licytację w czasie 22. Finału WOŚP – pierwszy komputer, na którym oparty był system tworzenia notowań GPW.   Na koniec kolejna niespodzianka i ważna informacja.Przedstawiony został pierwszy zespół, który zagra na Dużej Scenie 20. Przystanku Woodstock- ACCEPT, oraz pierwszy gość Akademii Sztuk Przepięknych – Bogusław Linda.  

Pozostał również czas na pytania od dziennikarzy oraz nagrania i rozmowy indywidualne.
Wszystkim dziennikarzom dziękujemy za zainteresowanie i obecność na konferencji.